به خاطر تعصب بالایی که به تی شرت تیمش دارااست و جنگندگی و همت بالا و ولی گل های حساسی که به ثمر رسانده است یک کدام از دوست داستنی ترین و شایسته ترین بازیکن مورخ رئال مادرید است . در‌این گزارش می‌خواهیم که نگاهی به‌این بازیکن گران سنگ کهکشانی ها داشته باشیم .

فوتبال خویش را به صورت ماهر در سویا آغاز کرد و پس از درخشش در‌این مجموعه بود که راهی رئال مادرید شد و شرایط کنونی نیز درین مجموعه بازی می نماید . وی با تیشرت رئال مادرید ۴ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را در کارنامه دارااست و یکی‌از اسطوره های بزرگ فوتبال اسپانیا است .

راموس کیست؟

سرخیو راموس در ۳۰ مارس ۱۹۸۶ در روستایی در کاماس در سویا پایتخت اقلیم اندلس متولد شد و یک اخوی و یک همشیره دارااست .

راموس فوتبال خویش را از گروه اساس سویا در کنار بازیکنانی نظیر خسوس ناواس و آنتونیو بویرتا آغاز کرد . وی خیلی زود بضاعت و توان هایش را در سویا اثابت کرد و توانست به گروه اولیه نفوذ پیدا کند .

‏آغاز وی در لالیگا

در فوریه ۲۰۰۴ راموس در نصفه دوم دیدار برابر دیپورتیو لاکرونیا به عرصه رفت که‌این اول دیدار وی در لالیگا بود .

راموس در فصل ۲۰۰۴ – ۲۰۰۵ با بلوز سویا ۳۱ بازی به عرصه رفت و در آن فصل سویا توانست فعالیت خویش را در مقام ششم جدول مقام بندی تمام کرد تا به لیگ اروپا نفوذ پیدا کند . وی در آن فصل دو گل به ثمر رساند که یکی آن‌ها برابر رئال سوسیداد بود و یکی دیگر نیز در تساوی ۲ بر ۲ برابر رئال بود و سپس گل وی به گروه ذیل ۱۹ سال اسپانیا شیوه پیدا کرد .

راموس در رئال

سرخیو راموس در سال ۲۰۰۵ مورد دقت رئال مادرید قرار گرفت و با ۲۷ میلیون یورو به‌این مجموعه ضمیمه . در آن سال ۲۷ میلیون یورو یک رکورد برای مدافع ۱۹ ساله بود . اولیه گل راموس با تی شرت رئال مادرید در ۶ دسامبر ۲۰۰۵ برابر المپیاکوس در لیگ قهرمانان اروپا بود .

راموس ابتدا تحت عنوان مدافع انتها بازی کرد ولی بعداز آنکه کریستوف متسلدر و په په صدمه دیدن خویش را پشت سرگذاشتند در راستای راست منتقل شد . وی تحت عنوان مدافع راست توانست کارایی فراوان خیر و خوبی از خویش نشان دهد و ۲۰ گل در چهار فصل به ثمر رساند .

تواناییی راموس فقط در شغل های دفاعی نیست بلکه وی همواره در شغل های هجومی نیز کمپانی می نماید و گل های حساسی نیز برای تیمش به ثمر رسانده است . در ماه می ۲۰۰۸ راموس با پاس جالب که به گونسالو ایگواین بخشید سبب شد تا وی گل موفقیت را در دیدار برابر اوساسونا به ثمر رساند تا رئال مادرید استکان قهرمانی را بالای رمز پیروزی .

کاپیتانی رئال مادرید

در فصل ۲۰۰۹ – ۲۰۱۰ راموس تحت عنوان یک کدام از راهبر رئال مادرید گزینش شد و به پست تخصصی خویش یعنی مدافع پایان نیز رجوع و برگشت و در ۲۱ فوریه ۲۰۱۰ توانست دویستمین بازی خویش را با بلیز رئال انجام دهد .

ضربات رمز معروف راموس

ضربات راز راموس در فصل ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴ اهمیت زیاد متعددی در قهرمانی رئال داشت . وی در نصفه پایانی توانست دو توشه با ضربه رمز دروازه بایرن مونیخ گواردیولا را گشوده نماید تا رئال به فینال صعود نماید ولی نقطع ی عطف فعالیت وی در فینال بود .

درحالیکه رئال مادرید تا آخری دقیقه بازی با یک گل از اتلتیکو مادرید عقب بود پرواز تماشای راموس در دقیقه ۹۴ با گل تساوی برای رئال همراه شد تا در غایت کهکشانی ها با سود ۴ بر یک به موفقیت برسند و استکان را بالای رمز مارک .

راموس در فینال ۲۰۱۶ بازهم توانست دروازه اتلتیکو مادرید را گشوده نماید تا رئال این توشه در ضربات پنالتی به موفقیت رسد و استکان قهرمانی را بالای راز پیروزی .

مجموعه ملی فوتبال اسپانیا

راموس اول بازی خویش را با بلیز مجموعه ملی فوتبال اسپانیا در ۲۶ مارس ۲۰۰۵ انجام اعطا کرد . وی در آن زمان ۱۸ سال و ۳۶۱ روز داشت و کم سن و سال ترین بازیکن با تیشرت لاروخا در ۵۵ سال اخیر بود . وی اول گلش را با بلوز اسپانیا در انتخابی لیوان جهانی ۲۰۰۶ به ثمر رساند .

راموس اولیه استکان خویش را با تیشرت گروه ملی فوتبال اسپانیا در سال ۲۰۰۸ با قهرمانی در استکان ملت های اروپا به دست آورد و آن گاه نیز قهرمانی در استکان جهانی ۲۰۱۰ را کسب کرد و یک توشه دیگر نیز در سال ۲۰۱۲ قهرمانی در استکان ملت های اروپا را تجربه کرد تا با بلوز لاروخا نیز پرافتخار باشد . وی شرایط فعلی رکورد دار بازی با مجموعه ملی فوتبال اسپانیا نیز است .

نظر خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را درج کنید!
Please enter your name here