شیخ دیاباته نخستین آقای گل خارجی استقلال می شود؟

شیخ دیاباته مهاجم آبی پوشان که مقابل پارس جنوبی با زدن یک گل و ارسال یک پاس گل بهترین بازیکن این میدان شد , هفته گذشته از «مامه تیام» مهاجم سابق آبی ها عبور کرد تا به تنهایی تبدیل به بهترین گلزن خارجی تاریخ این باشگاه شود .

خودرو گلزنی آبی پوشان دروازه پارس جنوبی را نیز باز کرد تا در یک گامی صدر جدول گلزنان قرار بگیرد و از شانس بالایی برای رسیدن به عنوان آقای گلی لیگ نوزدهم برخوردار شود . اتفاقی که اگر روی دهد , دیاباته را تبدیل به اول آقای گل خارجی آبیها خواهد کرد .

قبلا بازیکنان مختلفی از استقلال توانسته بودند عنوان آقای گلی را به دست آورند که شاخص ترین آن ها رضا عنایتی و آرش برهانی بودند و هیچ یک از بازیکنان خارجی پیشین این تیم تاکنون به‌این عنوان دست نیافته بود .

زندگی نامه شیخ دیاباته

ارزش کار دیاباته زمانی بیشتر می‌شود که او ۱۰ گل از ۱۱ گل خود را در جریان بازی به ثمر رسانده تنها یک گل از روی نقطه پنالتی زده است و این در حالی است که عمدتا بازیکنانی که در کورس آقای گلی قرار دارند , حدود نیمی از گلهای خود را از روی نقطه پنالتی زده‌اند .
شیخ تیدیانه دیاباته ( زادهٔ ۲۵ آوریل ۱۹۸۸ ) بازیکن فوتبال اهل مالی است که در پست مهاجم برای باشگاه فوتبال استقلال جمهوری اسلامی ایران در لیگ برتر خلیج فارس بازی مینماید .

از باشگاه هایی که دیاباته در آنها بازی کرده می شود به باشگاه فوتبال بوردو , باشگاه فوتبال آژاکسیو , باشگاه فوتبال نانسی , باشگاه فوتبال عثمانلی‌اسپور , باشگاه فوتبال متس , باشگاه فوتبال بنونتو , باشگاه فوتبال الامارات امارات و باشگاه فوتبال استقلال تهران اشاره نمود .
شیخ دیاباته در فصل نقل و انتقالاتی تابستانی سال ۲۰۱۹ با قراردادی ۲ ساله به باشگاه فوتبال استقلال تهران پیوست . دیاباته در بازی استقلال و باشگاه فوتبال ماشین‌سازی تبریز در هفته اول لیگ نوزدهم به صورت تعویضی به میدان آمد او در بازی مقابل تراکتور اولین گل خود برای استقلال را به ثمر رساند و در ادامه هتریک کرد .

نظر خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را درج کنید!
Please enter your name here