علی علیپور با قراردادی 8 ملیاردی در پرسپولیس ماند

علی علیپور چندین سالی است سودای لژیونر شدن را در سر می‌پروراند و فصل پیش هم در یک قدمی رسیدن به‌این امید بود که با مخالفت باشگاه در نهایت در پرسپولیس ماندنی شد . اما بعد از آن باشگاه تا به‌این لحظه به شدت دنبال تمدید قرارداد با او بوده و این توفیق را هنوز بابت این بازیکن که امسال قراردادش به پایان میرسد , به دست نیاورده است .

باشگاه که خیلی خوب میداند علیپور یکی از خواسته‌هایش امسال جدایی و رفتن به فوتبال اروپاست , در حالی روی این موضوع یعنی تمدید قرارداد با مهاجم خود اصرار دارد که در صورت پایان فصل و جدایی این بازیکن هیچ منفعتی در قبال انتقالش نخواهد برد . به همین خاطر مهدی رسول‌پناه هم به شدت به‌دنبال تمدید قرارداد با چند بازیکن از جمله علی علیپور است که امسال قراردادهای‌شان با پرسپولیس تمام خواهد شد . گویا باشگاه چندین بار علی علیپور را بابت مذاکره و صحبت در زمینه ی آینده اش در پرسپولیس به باشگاه دعوت کرده که این دعوت از سوی مهاجم سرخ‌ها رد و آن را پذیرش نکرده است .

علی علیپور

علیپور به چین میرود؟

این در حالی است که به تازگی باشگاه چینی چینگ‌دائو پیشنهاد وسوسه‌انگیزی به مهاجم اول پرسپولیس ارائه نموده است . با این حال علی علیپور تمایلی به حضور در لیگ چین و ادامه فوتبالش درین کشور ندارد . این در حالی است که شنیده‌های ما از این حکایت دارد که پیشنهاد مالی این تیم به علیپور چندان هم بد نیست , البته این مهاجم سرخ‌ها به ۲ عامل تمایلی به ادامه مذاکرات در این جهت ندارد .

اولین دلیل مهاجم شماره ۷۰ پرسپولیس برای نه به چینی‌ها , حالت خاص زندگی در این کشور است که مشکلات مختص خودش را دارد , ضمن این‌که این مهاجم پرسپولیس می‌خواهد بخت خویش را برای لژیونر شدن در اروپا امتحان نماید . اما یکی , دو پیشنهاد نه‌چندان رسمی را نیز از بلژیک و پرتغال دارد که امیدوار است این پیشنهادها جدی‌تر شده و به جای آسیای شرقی , در صورت جدایی از پرسپولیس راهی قاره سبز شود . همینطور یکی , دو باشگاه قطری نیز برای جذب علی علیپور پیشنهاداتی ارائه کرده‌اند , البته شنیدیم او حاضر است با دریافت ۸ میلیارد تومان در پرسپولیس بماند!

احتمالا در نگاه اول این مبلغ متعددی به لحاظ رسد , ولی در صورت کوچ علیپور به قطر یا چه بسا بلژیک وی می‌تواند حداقل ۶۰۰ یا ۷۰۰ هزار دلار قرارداد ببندد . با اعتنا به قیمت ارز آزاد این مبلغ حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیارد تومان خواهد شد . طبیعی است علیپور خواستار نصف این مبلغ شود , اما پرسش اینجاست ; آیا باشگاه پرسپولیس چنین مبلغی برای تمدید قرارداد یک بازیکن ایرانی پرداخت می‌کند؟

نظر خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را درج کنید!
Please enter your name here