لیگ قهرمانان اروپا تغییر شکل می‌دهد

با تنها دو برنده پیشین باقی‌مانده در رقابت‌ها لیگ قهرمانان اروپا , بدون کریستیانو رونالدو و هیچ هواداری , لیونل مسی فرصت برد دیگری در لیگ قهرمانان را با بارسلونا از دست می‌دهد , بارسلونا در مرحله یک‌چهارم نهایی در لیسبون به دیدار بایرن‌مونیخ میرود .

پس‌ از این‌که در روز یکشنبه اعلام شد آزمایش دو نفر از اعضای اتلتیکو مادرید , یکی‌از تیم‌های درگیر در پرتغال , مثبت شده است , سایه کروناویروس نمایان شد .

در بیانیه باشگاه آمده است :

( شنبه , تمام اعضای مجموعه اول و اعضای باشگاه در لیسبون طبق درخواست پروتکل‌های یوفا تحت تست قرار گرفتند . (

از میان نتیجه ها شناخته‌شده امروز , دو مورد مثبت شده و آن ها در خانه‌های خود در قرنطینه به سر می برند , اما مشخص نشده است که دو مورد مثبت شامل بازیکنان یا کارمندان پشتیبان میباشند .

بارسلونا و بایرن‌مونیخ , هریک با پنج جام قهرمانی در اروپا , در‌پی کسب عنوان می‌باشند , البته تنها یکی‌از آنها به مرحله نیمه‌نهایی می رسد , آنان جمعه در یک‌چهارم نهایی در استادیو دا لوز با یکدیگر دیدار می کنند .

بازی ها با بارسایی که ناامید از کسب موفقیت‌های اروپایی بیشتر ( قبل از انتقال لیونل مسی که در ماه ژوئن ۳۳ ساله شد ) و بایرنی که درپی پیشنهاد دلهره‌آور رابرت لواندوفسکی است ( متعهد یک بازی مهیج شد ) , علی‌رغم فقدان هواداران خواهد بود .

ولی احتمالا این بار این افتخار درمجموع به یک نفر رسد , درحالی‌که منچسترسیتی و پاریسن ژرمن هر دو دلیلی دارند که باور کنند همین سال , سالی خواهد بود که آنها به خاطر یک دهه تنزل ناشی از ثروت عظیم صاحبان آن‌ها در خلیج , پاداش میگیرند .

سرمربی سیتی , پپ گواردیولا بعد از شکست رئال مادرید در روز جمعه گفت :

( باشگاه‌های بزرگ , جام‌ها را بالا می برند ( .

ممکن است اتلتیکو , جایی که فینال سال ۲۰۱۴ را علیه رئال از دست داد , سرانجام قدم بزرگ را تحت مربیگری دیه گو سیمئونه بردارد , یا ممکن است آنجا برنده درلایپزیگ , آتالانتا یا این که چه بسا لیون شود .

حضور آتالانتا درین مرحله , نسبتا مهم است و درصورتی‌که در او‌لین حضورشان در لیگ قهرمانان اروپا پس از سختی‌های بسیار بسیار در زادگاهشان برگامو ( طی همه‌گیری ویروس کرونا ) چیره به کسب جام شوند , مسئله قابل‌توجهی خواهد بود .

این نتیجه تاثیر مستقیم کووید – ۱۹ است که یوفا برای فرآیند بعدی , لیگ قهرمانان را به پایتخت پرتغال منتقل نموده است .

این رقابت‌ها روز جمعه بعد از پنج ماه تعطیلی به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا آغاز شد . فینال ابتدا قرار بود اواخر ماه مه قبلی از تعلیق در استانبول برگزار شود .

محدودیت مسافرت و کمبود وقت برای اتمام فصل به معنای انجام همگی بازی‌ها در همان مکان بود و لغو بازی‌ها به‌صورت رفت‌وبرگشت در مرحله یک‌چهارم و نیمه‌نهایی تنها راه حل بود . ولی این نمایش روز یکشنبه بعد از اعلام اتلتیکو کمی پیچیده‌تر شد .

آنها اعضای تیم و پرسنل پشتیبان خویش را مجدد آزمایش می نمایند , به‌این معنا که احتمالا ناچار خواهند بود که اعزام برنامه‌ریزی‌شده خویش را در روز دو شنبه به تاخیر بیاندازند .

روز پنج شنبه قرار است اتلتیکو به مصاف لایپزیگ در لیسبون

بازی فینال در ۲۳ آگوست در استادیو دا لوز بنفیکا برگزار خواهد شد . مرحله یک‌هشتم نهایی روز چهارشنبه در با دیدار آتلانتا با پاریسن ژرمن در به عبارتی زمین آغاز می شود . هر تیمی که پیروز شود برای حضور در فینال با لایپزیگ یا این که اتلتیکو دیدار خواهد کرد , درحالی‌که سیتی یا این که لیون در سطح نیمه‌نهایی دیگر با بایرن یا این که بارسلونا دیدار خواهند کرد .

غیرمعمول‌ترین لیگ قهرمانان اروپا را تا به امروز رئال , دلیر چهار لیوان قهرمانی از شش لیوان اخیر , در تراز حذفی به همراه مدافع تیتر قهرمانی تجربه نموده است . لیورپول و یوونتوس روز آدینه علی رغم تمام تلاش‌های رونالدو که به وسیله لیون حذف شد , از به دور رقابت‌ها کنار رفتند .

لیگ قهرمانان اروپا

هم اکنون رونالدو ۳۵ ساله

, گل زن تمام‌وقت این رقابت‌ها دوست دارااست مجدد در فینال لیسبون غالب شود , جایی که کارش با اسپورتینگ آغاز شد .

دستکم با این جایزه برای شایسته ترین بازیکن زمین که این سال به وسیله برگزارکنندگان فوتبال فرانسه به دلیل بیماری همه‌گیر کنسل شد , به اقبال وی برای کسب جایزه توپ طلا و جواهرات زخم نمی‌رساند .

البته از مسی , لواندوفسکی و کیلیان مباپه گرفته تا نیمار و کوین دی بروین , بعضا از شایسته ترین استعدادها در لیسبون حضور خواهند داشت . صرفا شرم‌آور است که قهرمانان در استادیوم خالی تاج‌گذاری نمایند .

دوست داران فوتبال در ماه‌های اخیر به تماشای مسابقات در تلویزیون عادت کرده‌اند , چون بازی‌ها پشت درهای بسته انجام میشوند .

به‌هرحال , راه چاره دیگری برای فوتبال نیست , چون اروپا به مبارزه با همه‌گیری ادامه میدهد و موارد مبتلابه بیماری بعداز دوران کوتاهی وقفه نسبی دوباره , در سراسر قاره ارتقا می یابند .

الکساندر سفیرین , مدیر یوفا به‌تازگی اعلام کرد :

( من آدم خوش‌بینی هستم و آرزو بزرگ من این است که تماشاگران بتوانند هر چه سریع‌تر به مسابقات ما برگردند . (

درین میان , دستورالعمل‌های بهداشتی دقیقی وجود دارند , تیم‌ها مشمول رعایت یک برنامه آزمایش ظریف و قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی هستند و تعداد افراد مجاز در داخل زمین‌ها به حداقل می رسد .

نظر خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را درج کنید!
Please enter your name here