قرعه کشی چمپیونز لیگ اروپا انجام شد

اتحادیه فوتبال اروپا قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی چمپیونز لیگ اروپا را در مقر خویش در شهر نیون سوئیس و با برقراری ویدئو کنفرانس با حضور نمایندگان تیم‌های حاضر در رقابت‌ها انجام داد تا برنامه بازی‌های دومین مرحله حذفی از این رقابت‌ها که قرار است به صورت تک حذفی و متمرکز برگزار شود , مشخص شود و 8 مجموعه برتر رقابت‌ها رقبای خویش برای رسیدن به نیمه نهایی را بشناسند .

اگر‌چه هنوز برخی از بازی‌های دور بازگشت از مرحله یک هشتم آخرین لیگ قهرمانان اروپا برگزار نشده‌اند ( بارسلونا – ناپولی/ یوونتوس – لیون/ منچسترسیتی – رئال مادرید/ بایرن مونیخ – چلسی ) , یوفا قرعه‌کشی مرحله بعد را انجام داده است تا تیم‌های صعود کننده به مرحله بعد رقبای خود را بشناسند . بازی‌های باقی‌مانده از دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا روزهای هفتم و هشتم آگوست ( 17 و 18 مرداد ) برگزار خواهند شد .

به دلیل شیوع کرونا , رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا از ماه مارس به حالت تعلیق درآمدند و با دقت به محدودیت زمانی برای برگزاری این رقابت‌ها , قرار شد که مسابقات باقی مانده به صورت تک حذفی ومتمرکز در پرتغال برگزار شوند . همینطور به همین دلیل فینال رقابت‌ها هم که قرار بود امسال در استانبول برگزار شود , به لیسبون تغییر مکان میدهد و ترکیه‌ای‌های سال آینده میزبان فینال لیگ قهرمانان خواهند بود .

بازی های مرحله یک چهارم نهایی

بر این اساس برنامه بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که در آن محدودیت جغرافیایی و همگروهی حذف میشود , به شرح ذیل است :

بازی یک : برنده بازی منچسترسیتی و رئال مادرید – برنده بازی یوونتوس – لیون

بازی دو : لایپزیگ – اتلتیکومادرید

بازی سه : پیروز بازی بارسلونا و ناپولی – برنده بازی بایرن مونیخ و چلسی

بازی چهار : آتالانتا – پاری‌سن‌ژرمن

همینطور روز جاری مسیر تیم‌ها تا رسیدن به فینال رقابت‌ها نیز معین شد که برنامه‌ آنها به صورت ذیل است :

پیروز بازی 1 مرحله یک چهارم نهایی – برنده بازی 3 مرحله یک چهارم نهایی

برنده بازی 2 مرحله یک چهارم پایانی – برنده بازی 4مرحله یک چهارم نهایی

پیروز بازی 2 مرحله نیمه نهایی در فینال نقش میزبان را برای غالب بازی یک مرحله نیمه نهایی ایفا خواهد کرد و می تواند با پیراهن اصلی خویش به میدان برود .

قرعه‌کشی یک چهارم نهایی لیگ اروپا انجام شد

مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا در سوییس قرعه کشی شد . هنوز چهره تیم های راه یافته به‌این مرحله معلوم نشده است و دیدارهای برگشت یک هشتم نهایی به دلیل معضل کرونا برگزار نشد .

برنامه بازی های مرحله یک چهارم نهایی :

برنده شاختار و ولفسبورگ – برنده بازل و فرانکفورت

برنده منچستریونایتد و لاسک – برنده کپنهاگن و باشاک شهیر

برنده اینتر و ختافه – برنده لورکوزن و رنجرز
به راحتی فروش آنلاینت رو چندین برابر کن
استارت نام نویسی کلاسهای کنکور 1400

برنده ولورهمپتون و المپیاکوس – پیروز سویا و رم

دیدارهای یک چهارم پایانی , نیمه نهایی و فینال در آلمان برگزار خواهند شد . فینال هم در ورزشگاه کلن به انجام خواهد رسید .

بازی های چمپیونز لیگ اروپا ششم و هفتم آگوست ( ۱۶ و ۱۷ مرداد ) با دیدارهای بازگشت یک هشتم نهایی شروع میشود .

چمپیونز لیگ اروپا

VAR در سطح گروهی لیگ اروپا استفاده نمی شود

امداد داور ویدئویی در سطح گروهی لیگ اروپا استفاده نمی شود

در حالی که قرار بود از مرحله گروهی مسابقات فصل ۲۰۲۱ – ۲۰۲۰ لیگ اروپا , از سیستم کمک داور ویدئویی استعمال شود , اما این مسئله به فصل ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ موکول شد .

کمیته اجرایی یوفا در جلسه ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۹ براساس نتایج مثبت ارزیابی ها , تصمیم گرفت از VAR در مرحله حذفی لیگ اروپا ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ استعمال نماید و مقرر شد فصل آینده از همان سطح گروهی از این سیستم مصرف شود .

البته حالا سایت یوفا اعلام کرده است که با توجه به شرایط خاص ناشی از بحران ویروس کرونا که ممکن است بر عملیاتی کردن این تصمیم تأثیر منفی داشته باشد و با دقت به این‌که ممکن است کارمندان اضافی برای اجرای این برنامه مورد نیاز باشد که به نوبه خود میتواند بر شیوه نامه های بهداشتی یوفا تأثیر منفی بگذارد , کمیته اجرایی یوفا تصمیم گرفت اجرای VAR را در سطح گروهی لیگ اروپا به فصل ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ موکول نماید .

با این حال در رقابت‌های فصل آتی از مرحله یک شانزدهم نهایی به بعداز VAR بهره گرفته خواهد شد .

نظر خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را درج کنید!
Please enter your name here