کشتی

سیدرضا صالحی امیری در پایان بازدیدش از فدراسیون نجات غریق اظهار داشت : در سال‌های پیشین روال بر این بود که در جلسات هیئت اجرایی , یک یا این که دو مدیریت فدراسیون برای گزارش عملکرد حاضر می‌شدند . در این سال در هیئت اجرایی توافق کردیم ما به فدراسیون‌ها برویم و در جریان کار آن ها قرار بگیریم که‌این قضیه یک سنت اخلاقی است .

«فدراسیون نجات غریق و غواصی نیازمند یک باز نگری , تعریف و بازشناخت است . » , او بابیان این پاراگراف تصریح کرد : تمام اعضای تیمی که درین این موسسه فعالیت مینمایند تمامی جوان , بانشاط , دور از شوخی , بی باک و علاقه‌مند به رشته خویش می‌باشند . مدیر این فدراسیون فراوان باانگیزه است و به صورت دورازشوخی با تیم خویش شغل های بزرگی انجام میدهد . نکته دوم این که فدراسیون نجات غریق و غواصی علاوه بر شغل های حرفه‌ای خویش , یک مأموریتی را پیگیری میکند . جامعه آماری فدراسیون نجات غریق هم با حضور 200 هزار نفر در سراسر مرزوبوم دوچندان بزرگ است و یک تیم وسیعی از مأموریت‌ها در‌این فدراسیون انجام میگردد که نادیده گرفته شده‌است .

مدیر کمیته ملی المپیک تصریح کرد : این فدراسیون در دریاچه‌ها , دریاها و در کف اقیانوس‌ها برای پاک سازی به امداد محیط زیست‌ آمده‌ است . در مرکز ها آبی‌رنگ نیز به‌عنوان نجات غریق به یاری مردمان آمده‌اند . در یکسری هزار کیلومتر کنار دریا و در شش شهر شمالی و جنوبی به صورت دایم حضور دارا‌هستند و در درحال حاضر خدمت‌رسانی می باشند . فدراسیون نجات غریق یک نهادی مثل هلال احمر است , یعنی نیز در سیل , نیز در دریا و نیز در استخرها کنار مردمان حضور داراست .

صالحی امیری خاطر نشان نمود : به نظر آماری نیز حدود 25 هزار فضای آبی رنگ در اختیار این فدراسیون است و این یعنی 25 هزار نفر بایستی همیشه کنار مردمان و نجات غریق باشند . به علاوه یک نظام آموزشی قادر نیز دارا‌هستند که بتوانند در هر قوانینی نظیر سیل و بحران‌های دیگر در کنار مردمان باشند . یک عمل دیگر نیز که قابل تقدیر است , ساخت و امکانات داخلی است که به خاطر کاهش مصرف ارز و هزینه ایجاد داخلی صورت گرفته , که عمل قابل تقدیری است . به طور کلی این فدراسیون با گنجایش بالای حدود 200 هزار نفری یکی‌از فدراسیون غالب است .

 

صحبت های صالحی امیری در مورد کشتی و مسابقات

 

او خاطر نشان کرد : شما جای‌جای سرزمین که بروید این اشخاص حضور دارا‌هستند . در حاشیه دریا , استخرها , دریاچه‌ها و محیط‌های آموزشی حضور دارا هستند و بایستی در رسانه ملی و رسانه‌های دیگر هم بیشتر بدین فدراسیون پرداخته شود . از سمت خویش و اعضای هیئت اجرایی از زحمات مدیریت فدراسیون و همکاران‌ این موسسه و تمامی افرادی که در نجات غریق و غواصی کار می نمایند , تقدیر میکنم . از سمت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بدین دوستان خسته‌ نباشید میگویم و برای آن ها آرزوی موفقیت دارم .

مدیر کمیته ملی المپیک در رابطه ضرر و زیان مالی کنسل المپیک توکیو برای میزبان و همینطور ورزش کشور‌ایران ذکر کرد : از دید ما المپیک توکیو کنسل نمی شود و تمامی این حرف‌ها گمانه‌زنی است . تمامی ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌ها مبتنی بر برگزاری مسابقات است و هیچ صحبتی از کنسل مسابقات نیست و از حیث ما المپیک برگزار خواهد شد . در سال قبلی به میزانی که هزینه کردیم , سود گرفتیم و حاصل آن کسب سهمیه بود و زیانی متوجه ورزش نشد . کرونا به طور کلی برای کلیه دنیا زیان به بار آورد و این زمینه همگی حوزه‌های سیاسی , اقتصادی , فرهنگی و ورزشی را مشتمل بر شد , اما به طور کلی در سال 98 آن میزانی که ما هزینه کردیم 52 کسب سهمیه بود و تا نیمه‌های اسفند کسب سهمیه داشتیم و آن گاه مسابقات تعطیل شد . به ندرت با جواز ستاد ملی پیکار با کرونا این محدودیت‌ها در حالا کم شدن است و ان‌شاءالله در آینده شاهد برگزاری اردوها خوا‌هیم بود و در راستای کسب سهمیه تازه و برگزاری اردوها خوا‌هیم رفت .

صالحی امیری درباره ی سهم کم کشور ایران در رشته‌های مادر مثل دوومیدانی اظهار کرد : این یاداوری واردی است , ما الزاماً برای رسیدن به هدف ها بلندمان , ‌ نیز در بازی‌های آسیایی و نیز در جهانی و المپیک بایستی روی رشته‌های پرمدال سرمایه‌گذاری کنیم . دوومیدانی , شنا , تیراندازی و بقیه رشته‌های پر مدال . اینجانب در جدول نگاه می کردم , تنها شنا بالای 60 مدال داراست و بقیه رشته‌ها نظیر تیراندازی نیز بالای 10 مدال دارا هستند . این در حالی است که خیلی از رشته‌ها مدال‌های محدودی دارا‌هستند . در‌این وضعیت با شعار و سخنرانی اتفاقی نمی‌افتد . می بایست از اساس سرمایه‌گذاری کرد که نقطه آغاز آن فراگیری و رویش است .

او خاطر نشان نمود : می بایست در یادگرفتن و رویش سرمایه‌گذاری دور از شوخی انجام دهیم و استعداد را از آنجا شناسایی کنیم و بعد از آن به تیم‌های پایه بیاوریم . یک کاری را تیم آکادمی با تیتر طرح امیدها آغاز نموده است . این موسسه استعدادها را شناسایی مینماید و استعدادها به اسم امیدها در آکادمی تحت آموزش قرار گرفته و برای رویدادهای بعدی فراهم میشوند . کره , چین و ژاپن سه قدرت اولیه آسیا نیمی از مدال‌های‌شان برای رشته‌های پایه و پرمدال‌ است و این نشان می دهد که آنان صحیح سرمایه‌گذاری کردند و ما نیز می بایست این مسیر را طی کنیم . حال حاضر جهت‌گیری ما و وزارت ورزش این است که در میزان دارایی و سیاست‌گذاری , حمایت و دقت ویژه‌ای داشته باشیم . در برنامه پنج ساله استراتژیک این مورد را دیدیم و همین سال نیز ثبت کردیم که رشته‌های المپیکی پرمدال را مورد حمایت ویژه در اختیار بگذاریم .

مدیر کمیته ملی المپیک در برخورد به صحبت‌های علیرضا دبیر که گفته است فدراسیون کشتی به 70 میلیارد بودجه نیاز دارااست , اعلام کرد : در رابطه کشتی بیانات آقای دبیر را تأیید می کنم . ابتدا می بایست از وی تقدیر کنم . دبیر مدیریت فدراسیون جوانی است که پهلوان المپیک بوده و از جنس کشتی است . درین مقطع کوتاهی که سر گروهی فدراسیون را برعهده داشته برنده بوده و سازماندهی خیلی خیر و خوبی انجام داده است . دبیر زیرساخت‌ها را مرمت و بخش متعددی از دیون فدراسیون را پرداخت کرد . کشتی فن اولیه ورزش ماست و مدام تأکید کردم بالاتر از یک فن قهرمانی و المپیکی است و قسمتی از نام و نشان ملی ماست , ولی به‌این مضمون‌ نیست که حمایت صرفا این باشد که از میزان دارایی قانونی استفاده نماید .

صالحی امیری در پایان ادامه داد : مفهوم حمایت این است که می بایست از ظرفیت‌های متعدد از جمله اسپانسرها و صداوسیما کمک نمایند تا دبیر و تیمش بتوانند بدرخشند . کشتی آرزو نخستین ما در المپیک است . نیز وزارت ورزش به صورت دورازشوخی و نیز ما با تمام توان در خدمت کشتی هستیم و امداد میکنیم . روز قبل با دبیر سخن کردم و تقریباً روزمره با وی در رابطه هستم .

او افزود : یک خبر عالی نیز بدهم . روز سه شنبه برای نخستین بار در موزه ملی المپیک از سالن افتخارات رو نمایی خوا هیم کرد . از سال 1948 تا 2016 ریو , 56 دلاور داریم که روی درجه رفتند . ما ویترین و تندیس مخصوص این دوستان خوب را در سالن مشاهیر ورزش کشور ایران , به وسیله وزیر ورزش , شهر‌دار تهران و مقامات لشکری و کشوری رو نمایی خوا هیم کرد . پیام این واقعه این است که ما میخواهیم نسل‌های دیرباز و تازه را به هم پیوند بدهیم . در‌حالتی که روز جاری ورزش قهرمانی و کشتی ما نام و نشان دارد , به خاطر سختکوشی انسان‌های بزرگی زیرا مرحوم سلماسی تا نسل روز جاری ما بهداد سلیمی , دبیر و بقیه دوستان عزیز است . ما در‌این سالن مشاهیر ورزش کشور‌ایران را از 1948 تا 2016 معرفی خوا‌هیم کرد .

نظر خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را درج کنید!
Please enter your name here