پس از تصمیم  عقب انداختن رقابت های بین المللی کشتی، تا ١٠ شهریور ماه ١٣٩٩، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی  به منظور اخذ تصمیماتی برای برنامه های پیش روی کشتی گیران در سال 2020 جلساتی تشکیل داد.
این طرح شامل شرایط و ضوابطی است که در صورت اطمینان از تضمین سلامت و تندرسی ورزشکاران و سایر شرکت کنندگان، امکان برگزاری مسابقات را ایجاد می کند. در مسابقات، شرایط بهداشت عمومی، امکان سفر به / از کشور و اقدامات شدید محافظتی مرتبط با جلوگیری از تأثیر COVID-۱۹ بر مسابقات باید رعایت شود.

این اقدامات محافظتی و بهداشتی همچنان توسط کمیسیون های مختلف UWW  کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی (اتحادیه جهانی کشتی) و کارشناسان در حال بررسی است تا بتوان مسابقات را در بهترین و ایمن ترین حالت ممکن برگزار کرد.

‏اتحادیه جهانی کشتی همچنین ارتباط و همکاریش را با سازمان بهداشت جهانی (WHO) و واحد پزشکی کمیته بین المللی المپیک (IOC) حفظ خواهد کرد تا در خصوص جزئیات مهم بیماری کوید 19 به روز بماند.

هر رقابتی که قرار باشد در سال جاری برگزار شود موظف است تا از تمامی قواعد و پروتوکل بهداشتی پیروی کند و برای برگزاری هر مسابقه باید ۸ تیم از ۱۰ تیم برتر رده بندی و حداقل ۷۰٪ کشورهای شرکت کننده سال قبل در آن حاضر باشند
برای دریافت تایید پایانی ، شرایط و ضوابط مسابقات باید دو ماه پیش از شروع مسابقه توسط UWW و برگزار کنندگان در هر کشور تأیید شود. در صورت در دست بودن تمامی معیارها،

بهترین سناریو برگزاری مسابقات در تاریخ های ذکر شده در ذیل می باشد:

 

– مسابقات قهرمانی نوجوانان اروپا – با میزبانی لهستان که شهر آن نیز بعدا توسط مقامات ذیربط اعلام خواهد شد، – ١۴ الی ٢٠ مهرماه ١٣٩٩
– مسابقات قهرمانی جوانان اروپا – اسکوپیه، مقدونیه ٢٨ مهر تا ۴ آبان ١٣٩٩
– مسابقات جهانی U۲۳ – تامپره فنلاند. ٣ الی ٩ آذر ١٣٩٩

به منظور کمک به کاهش خطر پذیری و کنترل بهداشتی رویدادها، کمیته اجرایی همچنین تصمیم گرفت مسابقات قهرمانی جوانان جهان را تا ماه دسامبر عقب بیندازد و مسابقات جهانی جوانان و بزرگسالان را به طور همزمان با هم برگزار کند. بلگراد میزبان هر دو رقابت خواهد بود.

کمیته جهانی کشتی
– مسابقات جهانی در بخش جوانان- بلگراد ، صربستان ١۴ الی ٢٠ آذر ٢٠٢٠
– مسابقات قهرمانی جهان در بخش بزرگسالان – بلگراد، صربستان ٢٢ الی ٣٠ آذر ٢٠٢٠

مسابقات قاره ای نیز با توجه به نتایج تصمیمات شورای اخذ تصمیمات قاره ای با توجه به وضعیت پاندمی کرونا برگزار خواهد شد.

هیئت اجرایی همچنین تصمیم گرفت که درصورتی که شرایط برای مسابقات جهانی جوانان خوب و مساعد نباشد آنگاه ممکن است مسابقات قاره ای آن رده جایگزین مسابقات آن شود. به عنوان مثال، در صورت عدم وجود شرایط برای برگزاری مسابقات جهانی U-۲۳ ، مسابقات قهرمانی اروپا U-۲۳ ممکن است جایگزین آن تاریخ ها شود.

هیئت اجرایی در ماه آگوست مجددا جلسه ای تشکیل خواهد داد و تصمیمات جدید را بر اساس ضوابط همه گیری ویروس کرونا به اطلاع اهالی کشتی خواهد رساند.

نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی در این زمینه گفت: “اتحادیه جهانی کشتی نهایت احترام و تشکر را برای تمام میزبانان این دوره از مسابقات به علت فداکاری در پذیرفتن میزبانی مسابقات در این دوران سخت قائل می باشد”

“ما از تمامی جامعه کشتی به خاطر همراهی و انعطاف در رویارویی با مسائل پیش آمده و بیماری کرونا تشکر می کنیم. با هم چه در داخل و چه در خارج تشک موفق خواهیم شد.”
.

نظر خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را درج کنید!
Please enter your name here